MENU

Prahou projde tříkrálový průvod, ve finále s rybovkou

Prahou projde tříkrálový průvod, ve finále s rybovkou

V pondělí na pražském Staroměstském náměstí zazní Česká mše vánoční Jana Jakuba Ryby. Zakončí tradiční tříkrálový průvod s velbloudy, který pořádá Charita ČR ke své každoroční Tříkrálové sbírce. Součástí mše bude varhanní doprovod v provedení varhaníka strahovského kláštera Vladimíra Roubala. Zpívat bude Svatojakubský sbor a čtyři profesionální sólisté. 

Rybova mše začne na pódiu na Staroměstském náměstí v pondělí asi v 17:00 po slavnostní promluvě arcibiskupa Jana Graubnera. Orchestr i sbor bude řídit Jan Rezek. 
Samotný tříkrálový průvod začne v Praze v 15:00 požehnáním koledníkům v kostele sv. Tomáše na Malé Straně. Arcibiskup požehná nejen třem králům jedoucím na velbloudech, ale symbolicky i více než 5000 koledníkům, kteří se v Praze a okolí zapojí do Tříkrálové sbírky. O půl hodiny později se průvod vydá z Malostranského náměstí přes Karlův most na Staroměstské náměstí.

Letošní Tříkrálová sbírka začala na Nový rok a koledníci budou v ulicích do 14. ledna. Výtěžek směřuje seniorům, lidem bez domova, matkám s dětmi v tísni, nemocným i zdravotně postiženým přímo v regionech, kde lidé přispěli. Desetina je určena pro zahraniční humanitární pomoc.

Internetová Hitrádia

LIVE
Osmdesátka
Where The Streets Have No Name
U2
Where The Streets Have No Name - U2
LIVE
Devadesátka
All Star
SMASH MOUTH
All Star - SMASH MOUTH
LIVE
Milénium
I Gotta Feeling
BLACK EYED PEAS
I Gotta Feeling - BLACK EYED PEAS
LIVE
Desítka
Loca
SHAKIRA & DIZZEE RASCAL
Loca - SHAKIRA & DIZZEE RASCAL
LIVE
Zóna lásky
If I Ain't Got You
ALICIA KEYS
If I Ain't Got You - ALICIA KEYS
LIVE
PopRock
Smells Like Teen Spirit
NIRVANA
Smells Like Teen Spirit - NIRVANA
Copyright © 2026 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., All Rights Reserved.