MENU

Hokejové MS bude doprovázet hit od Lenny, nebude ale oficiálním songem

Hokejové MS bude doprovázet hit od Lenny, nebude ale oficiálním songem

Hokejové mistrovství světa v Praze a Ostravě nebude mít oficiální hymnu. Organizátoři vrcholné akce na dnešním neformálním setkání s novináři oznámili, že se tentokrát domluvili se zpěvačkou Lenny, jejíž lehce upravený hit Hello bude turnaj doprovázet.

Nebude se ale jednat o oficiální píseň  šampionátu. "V minulosti byl většinově zvyk, že šampionát má hymnu nebo píseň. Dnes je ale hrozně těžké složit a nazpívat píseň, která je chytlavá, budou ji hrát rádia a stane se hitem. Nechtěli jsme, abychom pracovali jen na písničce, která bude jen součástí mistrovství, protože je to zvyklost a musí být. Chtěli jsme se šampionátem spojit interpreta a song, který fanoušci znají a mohou si ho zazpívat," řekl prezident pražského organizačního výboru Petr Bříza.

Organizátoři se proto domluvili na spolupráci s Lenny. "Jsme rádi, že jsme získali vstřícnou zpětnou vazbu a propůjčila nám svůj hit, který není jen český, ale prosazoval se i na evropských hitparádách. Má potenciál, že když ji v arénách zahrajeme, tak píseň budou všichni znát a budou ji vnímat," uvedl Bříza.

Pro minulý světový šampionát v Česku v roce 2015 složila oficiální píseň "Brousíme nože" kapela Kabát.

Internetová Hitrádia

LIVE
Osmdesátka
Don't Get Me Wrong
PRETENDERS
Don't Get Me Wrong - PRETENDERS
LIVE
Devadesátka
Fairground
SIMPLY RED
Fairground - SIMPLY RED
LIVE
Milénium
Dani California
RED HOT CHILI PEPPERS
Dani California - RED HOT CHILI PEPPERS
LIVE
Desítka
Toulavá
SEBASTIAN
Toulavá - SEBASTIAN
LIVE
Zóna lásky
Hallelujah
ALEXANDRA BURKE
Hallelujah - ALEXANDRA BURKE
LIVE
PopRock
More Than Words
EXTREME
More Than Words - EXTREME
Copyright © 2026 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., All Rights Reserved.