Vysílací studio: 800 937 937
Dopravní linka: 777 937 777
EMINEM & RIHANNA - Love The Way You Lie
Playlist
EMINEM & RIHANNA
Love The Way You Lie
Právě vysílá:
Roman Straka
Snídaně šampionů na Hitrádiu City 93,7 FM

SLZA brzy vydá novou desku

Petr Lexa, zpěvák kapely Slza, se čím dál tím více profiluje jako autor a spolu s kytaristou Lukášem Bundilem představují nový singl s názvem Žár. Ten je po úspěšných hitech „Paravany“ a „4ráno“ další předzvěstí alba 3, jehož vydání kapela potvrdila na 24. dubna.  Milostná píseň vznikla za pár hodin jako svatební zpověď. Do videoklipu kapela oslovila skutečné páry z řad osobností, které je inspirují a vystihují přesně to, o čem píseň pojednává. 

Loňský podzim kapela Slza dostala pozvání na svatbu, aby zahrála jako překvapení pro nevěstu, která je ráda poslouchá. „Pár dní před vystoupením jsem přemýšlel, jakou píseň nevěstě a ženichovi věnovat, ale uvědomil si, že sice máme několik písní o lásce, ale všechny jsou o té podobě lásky, která není úplně pozitivní a zpívat na svatbě o hádkách a rozchodech se asi moc nehodí, “ komentuje s úsměvem Petr. Proto okamžitě vzal tužku a papír a napsal text o „momentu, kdy máte vedle sebe člověka, vážíte si jeho přítomnosti a víte, že s ním tyhle chvíle chcete trávit už napořád, “ popisuje vznik písně Žár frontman kapely. Spolu s Ondřejem Ládkem pak vtiskli tématu finální podobu. Hudba vznikala v kruhu stále semknutější sestavy Lukáš Bundil, Petr Lexa a anglický skladatel a producent Oliver Som. Finální produkci singlu opět výtečně doplnil londýnský producent Ed Holloway, jenž proslul spoluprací např. s Lewisem Capaldim.

Vzhledem k tématu lásky se Slza rozhodla námět videoklipu uchopit trochu netradičně a oslovila skutečné páry z řad osobností, které svým vztahem přesně reprezentují to, o čem píseň je. Ve videoklipu se tak objeví influenceři, sportovci, moderátoři, herci. Mezi nimi např. Barbora Votíková s partnerkou, Zorka a Míra Hejdovi, Eva a Jakub Krausovi, herec Martin Dejdar s manželkou, Katka Králová (Svět podle Katky) s manželem a řada dalších.  „Jsou pro nás inspirativní a zároveň v některých případech boří zažité předsudky o partnerském vztahu. Vznikl tak videoklip v pojetí, na které jsme dosud nebyli zvyklí, “ vypráví Petr Lexa.

Původní scénář měl Lukáš s Petrem v hlavě již od března, ale kvůli dodržení karantény musela kapela a účinkující páry zaimprovizovat a díky tomu mohl vzniknout o to více osobní videoklip. „Každý z párů se nakonec natočil doma sám na svůj telefon nebo kameru. A ukázalo, že to pro všechny bylo ve výsledku zábavnější a v kombinaci s přirozeným prostředím dokonce i hlouběji vystihlo myšlenku písně, “ poodhaluje pozadí Lukáš. 

Finální podobu videoklipu vtiskl Radim Věžník, který s kapelou spolupracuje již poněkolikáté. Někdy osud zasáhne tak, že z původní komplikace vznikne něco daleko lepšího. Měsíc jsme připravovali tento klip, pilovali scénář, všechny detaily, chtěli jsme vše co nejvíc autentické. Nakonec osud a karanténa rozhodly za nás a v mžiku nebylo natáčení možné, ale my to nechtěli vzdát. Došli jsme k závěru, že co může být pro tuhle skladbu autentičtější, než když to necháme úplně na každém páru, v jejich domovech, s jejich pocity, nápady, kreativitě a hlavně co nejvíc sami za sebe. Když jsme si pustili finální střih, shodli jsme, že tohle bylo to nejlepší, co se videoklipu mohlo stát," popisuje režisér Věžník.

Album 3 je již dokončeno a nový titul by po předchozích multiplatinových deskách „Katarze“ a „Holomráz“ měl spatřit světlo světa 24. dubna.