Vysílací studio: 800 937 937
Dopravní linka: 777 937 777
ROBBIE WILLIAMS - The Road To Mandalay
Playlist
ROBBIE WILLIAMS
The Road To Mandalay
Právě vysílá:
Hitrádio City 93,7 FM
Noční Hitrádio City

Richard Krajčo – exkluzivně pro Hitrádio!

Zpěvák a lídr kapely Kryštof Richard Krajčo poskytnul Hitrádiu City 93,7 FM exkluzivní rozhovor. Mluvilo se  o nejbližších plánech kapely, vydání Best of alba, vyprodaném stadionovém koncertu, ale také na sebe prozradil, jak plní  novorční předsevzetí , a že například začal chodit do posilovny!
 
 Tak Richarde, už sis zvykl na pocit, že jste vyrodali velký stadion ?
Asi ano, ale máme z toho velkou radost! Nečekali jsme, že se takhle rychle vyprodá stadionový koncert Kryštof, což byl náš sen.
 
Byl to fakt váš sen?
Já si to vlastně moc nepamatuju, ale připomněl mi to Petr Fiala z Mňágy a Žďorp. On v roce 2001 uváděl jeden televizní hudební pořad, kam jsme byli pozváni. Tam se nás zeptal, co je naším snem a cílem. Já jsem řekl, že jsem slíbil klukům, že vyprodáme fotbalové stadiony. Prý se mi tam všichni, včetně hudebních publicistů a kritiků, smáli. Ten Petr mi to připomněl asi před 4 lety a povídá, člověče, ty tam dojdeš.
 
A není ti líto, že to bude letos jediný koncert u nás ?
Koncert je vyprodaný a je pravda, že jsme teď trochu pod tlakem fanoušků, kteří nám píšou. Před třemi dny jsme dali dohromady počet žádostí o lístky lidí, kteří píšou, že to nestihli a že by chtěli a tak, a je jich přes tři a půl tisíce! Takže jsem pod palbou všech, že bychom měli přidat ještě jeden koncert. Já se tomu vehementně bráním, ale slíbil jsem fanoušků, že do konce ledna dáme vědět.
 
Teď vás čeká pár koncertů na Slovensku, co dál máte v plánu ?
Až tohle odehrajeme, tak odletíme do Ameriky, do Woodstocku a tam natočíme čtyři nové písničky na naši bestofku.
 
Vy budete mít 4 nové songy, to říkáš jen tak?
A už jsou hotové … a jsou krásné !
 
A dáš nám aspoň ukázku některého z nich ?
Z nebe visí šňůry a na nich letáky,
natáh´ jsem je s hůry, až po naše činžáky.
 
Ještě něco k ní řekni ?
Jestli někdo říká, že Srdcebeat je veselá deska, tak to ještě vůbec neví, co přijde !
 
Takže ta deska bude best of ?
Po dvanácti letech vydáme další desku best of, tedy s tím nejlepším. První jsme vydali v roce 2006, a když je teď to výročí založení kapely Kryštof, tak jsme ři řekli, že bychom mohli zase nějak rekapitulovat. To album se bude jmenovat Pětadvacet, bude obsahovat jednadvacet největších hitů a k tomu přidáme čtyři nové písně.
 
A kdy deska  vyjde ?
Nad tím jsem ještě úplně nepřemýšlel. Chtěl bych, aby na mé narozeniny 1. června vyšel první singl, a pak nějak do toho strahovského koncertu, aby vyšla ta deska.
 
My na Hitrádiu City 93,7 FM chystáme retrovíkend, vy máte 25 let. Přemýšlíš o kapele, že už jste taky trochu retro, když děláte best of ?
No, když to řekneš, tak to tak zní! Ale jinak musím říct, že se tak necítíme.
 
Poslední otázka, co novoroční předsevzetí ?
Dal jsem si několik předsevzetí, které ale fakt dodržuju. Jedno z nich bylo, že poruším svůj celoživotní slib, že nikdy nevstoupím do posilovny. Udělal jsem to, vešel jsem tam ... a normálně tam chodím! Kromě toho jsem se vrátil už poněkolikáté k piánu, začal jsem znovu hrát a cvičit. A říkám si, když už, tak pořádně, takže u něj trávím tak 3 hodiny denně. No, a pustil jsem se zase zpátky do angličtiny.