Vysílací studio: 800 937 937
Dopravní linka: 777 937 777
ALVARO SOLER - La Cintura
Playlist
ALVARO SOLER
La Cintura
Právě vysílá:
Hitrádio City 93,7 FM
Víkendové Hitrádio City

„Poetikář“ Eda Rovenský v rozhovoru pro Hitrádio City 93,7 FM.

Kapela Poetika je z Vysočiny a tvoří ji Eduard „Packet“ Rovenský, Dan „Dan Aerah“ Hrdlička a Ondřej Brejška.  Posluchači Hitrádia City 93,7 FM znají z vysílání velmi dobře jejich zatím největší hit Zkouším žít.
Poetika v současnosti brázdí koncertně naši republiku křížem krážem a my jsme vyzpovídali rappera Packeta, tedy Edu Rovenského.
 
Edo, spíš dobře ? Chodíš spíš spát až svítá, nebo vstáváš jako běžný smrtelník ?
No, například dneska jsem totálně rozlámanej, protože včera jsme měli pod projektem Nikdy není pozdě trénink na Reebok Spartan Race. Je to vlastně první trénink, začínám se sebou něco dělat. Je to náročný.
 
Co je nového vlastně u Poetiky, nebo co se chystá?
Spousta koncertů. Minulý víkend jsme vystupovali ve Frýdku, druhý den v Karlových Varech, takže hodně cestujeme. Vyšel nám před časem nový singl Každou vteřinou a teď aktuálně pracujeme na prvním cédéčku, které by mělo vyjít někdy v srpnu.
 
A jak jste s nahráváním té desky daleko ?
Máme nahraných deset věcí a chtěli bychom nahrát ještě dvě. Teď to aranžujeme a snažíme se tu desku ozvláštnit nějakými hosty, ale nchceme vyloženě vokální jména. No, a snažíme se to nějak vypilovat, aby to bylo co nejlepší :-)
 
A jaké máte z práce zatím pocity?
Tahle deska je vrchol nějakého úsilí za poslední dva roky. Snažíme se, aby měla koncept a aby ty písně, který tam budou, nebyly úplně stejný.  Já věřím, že se nám to povede.
 
Co chlapi jako vy ? Živí se pouze hudbou, nebo i chodí do zaměstnání ?
V základu jsou Poetika tři lidé. Ondra, já a Dan. Ondra se nadále nějak snaží skloubit práci s hudbou. Já to mám podbně, i když už možná trochu víc pro hudbu, těch věcí je teď sousta. A Dan se věnuje na sto procent produkování hudby.
 
A co pak, až bude deska hotová ?
Jakmile vyjde deska, tak pak hned, počítám v říjnu, vyrazíme na turné s kapelou Mirai. Strašně se na něj těšíme, bude to vlastně naše první oficiální tour v historii Poetiky. Doufám, že se s posluchači uvidíme a budeme si blíž.
 
Začalo nám jaro, tak jak naložíš v tohle období se svým volným časem ?
My trávíme hodně času na cestách, za volantem v autě, tak já začínám hlavně běhat. No, doufám, že se dožiju vydání desky :-)
 
Na závěr, kde vás teď můžeme vidět ?
Nejbližší koncert je v pátek v Hranicích, pak v Polné, v Blansku, je tam nějaký znojemský majáles… Těch akcí je spousta, stačí se podívat na http://poetikamusic.cz/koncerty/.
 
Foto - Sabina Melicharová