Vysílací studio: 800 937 937
Dopravní linka: 777 937 777
SIA - Unstoppable
Playlist
SIA
Unstoppable
Právě vysílá:
Roman Straka
Snídaně šampionů na Hitrádiu City 93,7 FM

POETIKA vydává nové album Identity

Skupina Poetika právě vydává své druhé studiové album nazvané Identity, na které poutá novým videoklipem Sám, který vychází i s poutavým videoklipem. Zároveň má v plánu i jarní turné, kde novou placku také pokřtí – stane se tak 23. března v pražské klubu Roxy.

„Playlist celého alba je poskládaný jako průběh života, na začátku ‚nádech‘, následně noc a probouzení do nového dne, posléze jednotlivé etapy až směrem k epilogu a smíření. Deska má dávat smysl, že i když jsme každý jedinečný, všichni jsme ve výsledku stejní a Identity jsou pouze drobné nuance, které z nás ve spektru společnosti tvoří originály, ” přibližuje význam nového alba rapper a textař Eda Rovenský.

O námět a scénář nového videoklipu k písni Sám se postaral Ondřej Brejška, natáčení řídil z režisérského křesla Ondřej Kudyn. Stejná dvojice má na svědomí i předchozí vizuály k singlům z alba Identity, které na píseň Sám navazují. „S klukama z Poetiky chceme z každého klipu dostat maximum a pokaždé chceme vyzkoušet něco nového, a tak trochu experimentujeme s nápady. U klipu k songu Sám tomu nebylo jinak a poprvé jsme využili speciálních efektů pro vykreslení samotné závislosti, kterou je v klipu metaforicky elektřina, ” popisuje Kudyn.

Píseň Sám pojednává o závislostech nejen na věcech, ale i na lidech. „Každý je na něčem závislý a některé závislosti jsou samozřejmě špatné, ať už jsou ve vztahu k někomu, nebo něčemu jinému, ” říká zpěvák a textař Ondřej Brejška. „Ale jsou i takové, které nejsou na škodu, ba naopak. Někdo si třeba už neumí představit život bez sportu nebo bez pletacích jehlic, ” dodává s úsměvem.

Jarní turné Poetiky:

23.3.2022 PRAHA - ROXY

2.4.2022 OLOMOUC - S-KLUB

7.4.2022 OSTRAVA - BBARÁK MUSIC CLUB

8.4.2022 HRADEC KRÁLOVÉ - DENOCHE MUSIC HALL

9.4.2022 HAVLÍČKŮV BROD - KLUB OKO

13.4.2022 BRNO - METRO MUSIC BAR

15.4.2022 TŘEBÍČ - ROXY

16.4.2022 PARDUBICE - KD HRONOVICKÁ