Vysílací studio: 800 937 937
Dopravní linka: 777 937 777
SARAH CONNOR & NATURAL - Just One Last Dance
Playlist
SARAH CONNOR & NATURAL
Just One Last Dance
Právě vysílá:
Hitrádio City 93,7 FM
Zóna lásky

LINKIN PARK dali stopku Trumpovi!

Skupina Linkin Park je zatím poslední z řady muzikantů, kteří americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi zakázali používat svou hudbu během kampaně za znovuzvolení. Konkrétně se jedná o písničku In the End, která zazněla ve videu, které americký prezident sdílel na svých sociálních sítích.

"Linkin Park nikdy neschvalovali a neschvalují Trumpa a nepovolili jeho organizaci používat jakoukoli naši muziku," napsala skupina. "Vyzvali jsme je, aby od tohoto jednání okamžitě upustili."

Twitter video zablokoval "v reakci na vlastníka autorských práv", uvádí poznámka na serveru, která se objevila namísto zablokovaného videa. Použitá verze písně byla coververzí, kterou přezpívali Fleurie a Jung Youth. "Zjistil jsem, že Trump nelegálně použil coververzi písně, na které jsem se podílel, do svého propagandistického videa. Kdokoliv mě zná, tak ví, že se ostře stavím proti bigotnosti a rasismu. Díky všem v twitterové komunitě, kteří to video pomohli odstranit!" dodal Jung Youth.

Také frontman kapely Linkin Park Chester Bennington před svou smrtí v roce 2017 vyjádřil vůči americkému prezidentovi dosti nevole: "Opakuju, Trump je větší hrozbou pro USA než terorismus!! Musíme znovu najít svůj hlas a postavit se za to, v co věříme." Mezi dalšími umělci, kteří odsoudili Trumpovu vládu a jeho tým pro předvolební kampaň, je Neil Young, dědicové Toma Pettyho, Rolling Stones, Elton John či zpěvačka Adele.