Vysílací studio: 800 937 937
Dopravní linka: 777 937 777
NELLY FURTADO & REA GARVEY - All Good Things (Come To An End)
Playlist
NELLY FURTADO & REA GARVEY
All Good Things (Come To An End)
Právě vysílá:
Vojta Přívětivý
Dobré dopoledne, Praho

Hudební hvězdy v amerických volbách prohrály

Opět se zapojily do kampaně a zase jim zůstaly oči pro pláč. Znova se potvrdilo, že přízeň světových hudebních hvězd v politice úspěch nezaručuje.

Do předvolební kampaně ve Spojených státech se proti Donaldu Trumpovi sešikovala celá řada hudebních hvězd. Madonna, Lady Gaga, Katy Perry, Beyoncé či Jennifer Lopez před volbou velice hlasitě podpořily Hillary Clintonovou a Donalda Trumpa zesměšňovaly, jak jen mohly. Dokonce šla řada z nich tak daleko, že v případě jeho volebního vítězství vyhrožovala emigrací. Miley Cyrus  a Barbra Streisand mluvily o Kanadě, zpěvačka Cher dokonce o Jupiteru.

Když demokraté zveřejnili seznam účinkujících na sjezdu ve Filadelfii, média glosovala program s tím, že akce vypadá více jako party v Hollywoodu než jako politická událost. Není divu, halou létaly balonky a třpytky a na podiu se během několika dní vystřídala například zpěvačka Katy Perry, herečky Meryl Streep, Jane Fonda či Elizabeth Banks.

Nepomohlo to nic. Hillary volby prohrála. A hvězdám zůstaly oči pro pláč a kufry k balení. S tím, že muzikanti volby svým favoritům nevyhrávají, máme zkušenosti i od nás. Své o tom ví David Koller, Lucie Bílá a další a další.