Vysílací studio: 800 937 937
Dopravní linka: 777 937 777
NICKY JAM & ENRIQUE IGLESIAS - El Perdón
Playlist
NICKY JAM & ENRIQUE IGLESIAS
El Perdón
Právě vysílá:
Hitrádio City 93,7 FM
Noční Hitrádio City

Exkluzivně: JELENI představují klip Jediný co chci

Uběhly téměř čtyři roky od vydání druhého a současně posledního řadového alba skupiny Jelen - Vlčí srdce. Kapela upevnila své originální postavení na současné české hudební scéně, které dále potvrzovala stovkami koncertů po celé České republice. Její popularita u stále většího počtů fanoušků rostla. Kapela Jelen aktuálně zakončila jednu etapu svojí úspěšné existence a spolu s novým singlem a videoklipem Jediný co chci oznámila, že na konec ledna 2021 připravuje k vydání své třetí řadové album.

Už první píseň z chystané desky napovídá o řadě změn, na které se můžou posluchači s novou tvorbou skupiny Jelen těšit. „Máme za sebou skvělé sedmileté období, kdy jsme mnohokrát procestovali křížem krážem celou republiku a snažili se rozdávat radost muzikou. Po koncertech se setkávat s našimi fanoušky. To byl vždycky náš sen, ” říká zpěvák a hlavní autor skupiny Jindra Polák.

Letos musela kapela nedobrovolně přibrzdit a zrušit 70 vystoupení. Nečekaně se nám vytvořil časový prostor, který jsme se rozhodli využít k dopracování a k nátáčení nových písní. Myslíme si, že žánrům, které nás inspirovaly jsme už dostatečně splatili dluh. Jsme starší a zkušenější, ale tvůrčí energie máme víc, než kdykoliv předtím. Cítíme, že nastal čas se vrátit do současnosti. Soundem kapely, ale i obsahem našich písní," dodává Polák. Jindra Polák se producentsky ve spolupráci s Martinem Ledvinou podílel na konečném zvuku nového songu.

Jediný co chci je první singl z připravovaného alba skupiny Jelen. Pomyslně jím otevírá novou etapu kapely, která dokázala oslovit posluchače napříč všemi generacemi. Píseň se nyní dočkala videoklipu, který režíroval Ondřej Urbanec.

„O našem novém albu mluvíme interně v kapele jako o návratu do současnosti. V tomto duchu jsme mluvili i s režisérem Ondřejem Urbancem. Nechtěli jsme video s příběhem, chtěli jsme jen hrát a užít si natáčení. Poprvé v ateliéru. Poprvé s naším novým bubeníkem Vítkem," říká zpěvák Jindra Polák.

Režisér doplňuje: „K nátačení jsme využili ateliér Loft Bubny, kde nás už při obhlídkách zaujal hippies karavan, který jsme se rozhodli použít při natáčení.  Je to auto, které symbolizuje svobodu, a ten pocit uvolněnosti jsme se snažili dostat i do výsledku naší práce.” A dodává: „Není lehké režírovat osmičlennou skupinu hudebníků. Byla to moje první zkušenost s takovým "ansáblem". Narazil jsem ovšem na přátelskou partu profesionálů, kteří si až neuvěřitelně uchovali obrovskou energii a zároveň pokoru k tomu co milují. K muzice."

Videoklip Jediný co chci naznačuje směr, kterým se skupina Jelen vydává. Jak zmiňuje leader kapely Jindra Polák. „Vracíme se do současnosti".