Vysílací studio: 800 937 937
Dopravní linka: 777 937 777
DEPECHE MODE - Enjoy The Silence 04
Playlist
DEPECHE MODE
Enjoy The Silence 04
Právě vysílá:
Hitrádio City 93,7 FM
Noční Hitrádio City

BASTILLE mají kreslený klip

Bastille přicházejí s písní survivin' a lákají fanoušky na nadcházející čtvrté album. Textově zásadní a zvukově neohrožená píseň nás dostává na novou úroveň přímočarosti a upřímnosti pro Bastille natolik typickou. Frontman Dan Smith zpívá o úzkosti, pochybnostech o sobě samém i o zdrcující povaze moderního světa. Spolu s písní vychází i originální animovaný videoklip. 

 

Dan začal pracovat na survivin' pár měsíců předtím, než se rok 2020 postavil na hlavu. Chtěl, aby singl byl upřímnou zprávou o vrcholech a pádech sedmi let existence Bastille. „Byly chvíle, kdy jsem se cítil jako v pračce a na běžícím pásu zároveň, ” říká, „ale když se mě lidé ptali, jak se mám, odpověď byla vždy britské klišé: Jo, všechno v pohodě, fajn.” 

Survivin' je nakažlivá a vedle neustále překvapujících hudebních momentů se nabaluje na popkulturní odkazy. Od úvodní bicí smyčky a valící se základní linie, přes náhlý komplet fléten, které se vyvažují proti momentům tvrdých, automaticky laděných vokálů, až po refrén, který zasáhne jako „vřelé objetí od bandy přátel“. Je tu také hojný saxofon s laskavým svolením bastilského člena turné Rittipa „Chtěli jsme, aby jeho saxofonové verše byly protivně hlasité a chtěli jsme, aby lidi rozesmály, ” říká Dan Smith za kapelu Bastille.