Vysílací studio: 800 937 937
Dopravní linka: 777 937 777
ED SHEERAN - Shivers
Playlist
ED SHEERAN
Shivers
Právě vysílá:
Vojta Přívětivý
Dobré dopoledne, Praho

ALBERT ČERNÝ se vytasil s Novou láskou

Albert Černý je známý zejména ze své kapely Lake Malawi, která slavila velký úspěch na nejsledovanější nesportovní události na světě - Eurovision Song Contest 2019. Aktuálně dokončil své působení v televizním pořadu Tvoje tvář má známý hlas a nyní příjemně šokuje fanoušky svým prvním českým singlem. Jmenuje se Nová láska a původně píseň napsal pro českého zpěváka Sebastiana. 

Albert tak vedle svojí kapely sebevědomě vstupuje i na pole česky zpívané populární hudby. Stále však klade silný důraz na světový zvuk a hudební zážitek a chce fanouškům představit svji tvorbu, která nespadá do žánru jeho kapely, ať už svým stylem, nebo právě tím, že je zpívaná v češtině. Chce tak doplnit a rozšířit své hudební působení a vyjádření. 

Píseň jsem původně napsal pro Sebastiana, protože mě hodně zasáhl jeden jeho osobní příběh. Když jsem přišel po schůzce s ním v jedenáct večer do hotelu v Brně, kde jsem bydlel, sedl jsem ke klávesám a napsal o tom příběhu písničku s českým textem. Ale nakonec se mi ta písnička tak líbila, že jsem si ji nechal pro sebe, “ popisuje vznik skladby Albert. 

Pro Alberta je stále primární domovská kapela Lake Malawi, ta se však orientuje výhradně na anglicky zpívaný indie-popový žánr. Na singlu Nová láska však pracovali i ostatní členové kapely. Basista Jeroným Šubrt je spoluautorem hudby a bubeník Antonín Hrabal se postaral o režii klipu.

„Při natáčení klipu slyší člověk danou písničku snad tisíckrát. To je spolehlivý počet přehrání k tomu, aby ji nenáviděl. To se mi však, díky Albertově talentu, ani u jedné z jeho písniček nestalo. Jsem moc rád, že jsem se mohl opět chopit režie, a moc fandím novému směru, kterým se Albert rozhodl vydat, “ komentuje spolupráci s Albertem režisér několika videoklipů, včetně toho aktuálního, Antonín Hrabal.