Vysílací studio: 800 937 937
Dopravní linka: 777 937 777
BADDIEL/SKINNER & LIGHTNING SEEDS - Three Lions 96
Playlist
BADDIEL/SKINNER & LIGHTNING SEEDS
Three Lions 96
Právě vysílá:
Michal Klein
Hitrádio Classic

ZOO PRAHA BUDUJE MODERNÍ EXPOZICI PRO KONĚ PŘEVALSKÉHO

ZOO PRAHA BUDUJE MODERNÍ EXPOZICI PRO KONĚ PŘEVALSKÉHO
Datum: 11. 1. 2023
Autor: Martina Bartl

Nový expoziční celek koní Převalského a dalších zástupců fauny vnitřní Asie právě vzniká v jihovýchodní části tzv. Plání v horní části Zoo Praha. Až do jeho otevření na jaře 2024 tak Pražané uvidí koně Převalského pouze na Dívčích hradech, kde se nyní prohání již šestičlenné stádo. Současně Zoo Praha připravuje nový reintrodukční projekt koní Převalského na východě Mongolska.

Dlouhodobý plán přestavby tzv. Plání v horní části zoo započal odstraněním původních stájí koně Převalského v předloňském roce, následovalo rozšíření vodojemu a loni v říjnu započaly stavební práce na expozičním celku koní Převalského. Po jeho dokončení bude postupně následovat přestavba dalších úseků Plání až po občerstvení Obora. Po dokončení se tak do Zoo Praha vrátí i nosorožci.

Na pražských Dívčích hradech je nyní k vidění šestihlavé stádo koní Převalského, které je tvořeno valachem Nepomukem a klisnami Veredou, Xicarou, Gruhne, Khamiinou a Lanou. Poslední dvě z uvedených klisen byly loni na čas umístěny do chovné stanice v Dolním Dobřejově a připuštěny s hřebcem Granolou.

Jestli případní potomci Khamiiny a Lany budou přepraveni do vlasti svých předků, Mongolska, je samozřejmě zatím otázka.

Zdroj: ZOO Praha
Zdroj foto: ZOO Praha