Vysílací studio: 800 937 937
Dopravní linka: 777 937 777
CALVIN HARRIS - My Way
Playlist
CALVIN HARRIS
My Way
Právě vysílá:
Hitrádio City 93,7 FM
Noční Hitrádio City

Prahou dnes projede tramvaj připomínající zvolení Václava Havla prezidentem

Prahou dnes projede tramvaj připomínající zvolení Václava Havla prezidentem
Datum: 26. 1. 2023
Autor: Michal Merenda

Do ulic Prahy vyjede tramvaj připomínající Do ulic hlavního města dnes vyjede speciálně vyzdobená tramvaj, která připomene zvolení Václava Havla českým prezidentem před 30 lety. Výzdoba počítá také s připomenutím významných milníků v historii České republiky, jakým je například vstup do Severoatlantické aliance (NATO). 

Tramvaj vypraví dopravní podnik (DPP) ze smyčky u Výstaviště v Bubenči okolo 09:00.

"Václav Havel byl prvním prezidentem samostatné České republiky, ale jeho názory a postoje jsou aktuální i po 30 letech od jeho zvolení," uvedl dosluhující primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Interiér vozu bude vyzdoben citáty Václava Havla, které zdůrazňují jeho přínos pro Českou republiku. Tramvaj vyjede při akci Havel pro cestující, která připomíná jeho význam. Výzdobu doplňují významné milníky v historii Česka, jako jsou třeba vstup do NATO, vítězství hokejistů na olympiádě v Naganu nebo vstup do Evropské unie. Z venku je pak tramvaj od začátku až do konce zahalena v české vlajce. Vůz bude po celý letošní rok jezdit na různých linkách podle potřeby.

První český prezident byl poprvé zvolen 26. ledna 1993, podruhé 20. ledna 1998. Svou funkci opustil 2. února 2003 a jeho nástupcem se stal Václav Klaus.