Vysílací studio: 800 937 937
Dopravní linka: 777 937 777
ELLE KING - Ex's & Oh's
Playlist
ELLE KING
Ex's & Oh's
Právě vysílá:
Hitrádio City 93,7 FM
Víkendové Hitrádio City

LIDSKÁ HYENA V SÍTI: Podle policie jsou darované peníze v bezpečí

LIDSKÁ HYENA V SÍTI: Podle policie jsou darované peníze v bezpečí

Policisté dnes ráno zadrželi člověka podezřelého z toho, že zveřejnil falešný QR kód k humanitární sbírce Diecézní charity Brno, která je určena lidem postiženým čtvrtečním tornádem. Novinářům to dnes po jednání krizového štábu řekl jihomoravský policejní ředitel Leoš Tržil.

"Dnes ráno byla zadržena osoba, která má spojitost s falešným QR kódem u sbírky Diecézní charity Brno. V souvislosti s tímto kódem nebyla zneužita žádná finanční hotovost. Motivaci a okolnosti tohoto konání vyšetřujeme," uvedl Tržil. Další podrobnosti neuvedl.

Podvodníci v sobotu okopírovali grafiku charity a vložili do ní vlastní QR kód, který odeslané peníze odkláněl na jiný účet. Proto vedení kraje včera doporučovalo pečlivě zkontrolovat číslo účtu, na který peníze po naskenování QR kódu odchází. Podle policistů se ale podvodníkům žádné peníze získat nepodařilo.

Na konta veřejných sbírek pro lidi postižené tornádem vyhlášených Nadací Via a Diecézní charitou Brno už lidé poslali přes 200 milionů korun, vznikly ale i další veřejné sbírky. Další peníze se na konta pravděpodobně načtou v pondělí, až je zúčtují banky.