Vysílací studio: 800 937 937
Dopravní linka: 777 937 777
KYGO & AVA MAX - Whatever
Playlist
KYGO & AVA MAX
Whatever
Právě vysílá:
Hitrádio City 93,7 FM
Noční Hitrádio City

Hokejové MS bude doprovázet hit od Lenny, nebude ale oficiálním songem

Hokejové MS bude doprovázet hit od Lenny, nebude ale oficiálním songem
Datum: 2. 5. 2024
Autor: Michal Pospíchal

Hokejové mistrovství světa v Praze a Ostravě nebude mít oficiální hymnu. Organizátoři vrcholné akce na dnešním neformálním setkání s novináři oznámili, že se tentokrát domluvili se zpěvačkou Lenny, jejíž lehce upravený hit Hello bude turnaj doprovázet.

Nebude se ale jednat o oficiální píseň  šampionátu. "V minulosti byl většinově zvyk, že šampionát má hymnu nebo píseň. Dnes je ale hrozně těžké složit a nazpívat píseň, která je chytlavá, budou ji hrát rádia a stane se hitem. Nechtěli jsme, abychom pracovali jen na písničce, která bude jen součástí mistrovství, protože je to zvyklost a musí být. Chtěli jsme se šampionátem spojit interpreta a song, který fanoušci znají a mohou si ho zazpívat," řekl prezident pražského organizačního výboru Petr Bříza.

Organizátoři se proto domluvili na spolupráci s Lenny. "Jsme rádi, že jsme získali vstřícnou zpětnou vazbu a propůjčila nám svůj hit, který není jen český, ale prosazoval se i na evropských hitparádách. Má potenciál, že když ji v arénách zahrajeme, tak píseň budou všichni znát a budou ji vnímat," uvedl Bříza.

Pro minulý světový šampionát v Česku v roce 2015 složila oficiální píseň "Brousíme nože" kapela Kabát.