Vysílací studio: 800 937 937
Dopravní linka: 777 937 777
SHAWN MENDES - Treat You Better
Playlist
SHAWN MENDES
Treat You Better
Právě vysílá:
Hitrádio City 93,7 FM
Noční Hitrádio City

Cyklistický závod L´Etape Czech Republic by Tour de France si v sobotu vyžádá dopravní omezení

Cyklistický závod L´Etape Czech Republic by Tour de France si v sobotu vyžádá dopravní omezení
Datum: 13. 6. 2024
Autor: Michal Pospíchal

Čtvrtý ročník závodu amatérů na silničních kolech L´Etape Czech Republic by Tour de France se letos uskuteční v sobotu 15. června 2024. Pořadatelé předpokládají, že závodu se zúčastní až 3500 amatérských cyklistů. Závodníci odstartují na pražském Strahově a odsud pojedou po silnicích do okresů Praha venkov – západ, Beroun, Kladno, Rakovník a zpět do Prahy. Na území hlavního města Prahy a Středočeského kraje bude na některých silnicích omezený provoz. 

Závod odstartuje pro Dlouhou trasu 130 km v 9:30 hodin, pro Střední trasu 106 km v 10:30 hodin a pro Krátkou trasu 60 km ve 12:00 hodin. Dojezd posledního závodníka v časovém limitu se předpokládá v 16:00 hodin na Strahově v Praze.

„Tour de France je závod, který má tradici a popularitu jako málokterý jiný. To, že jedna z jeho etap startuje v Praze, je pro českou metropoli čest a radost. Věřím, že stejnou radost budou mít všichni nejen z výjimečné sportovní události, ale i z krásného hlavního města České republiky, “ říká primátor Prahy Bohuslav Svoboda.

Na bezpečnost bude s pořadateli dohlížet Police ČR a Městská policie hl. m. Prahy. Závod organizuje spolek Kolo pro život, z.s., který je licencovaným partnerem Amaury Sport Organization, která, jakožto majitel licence, dohlíží na splnění standardů série L'Etape by Tour de France.