Vysílací studio: 800 937 937
Dopravní linka: 777 937 777
AVRIL LAVIGNE - What The Hell
Playlist
AVRIL LAVIGNE
What The Hell
Právě vysílá:
Leona Gyöngyösi
Víkendové Hitrádio City

Aktuální tropy lákají k vodě!

Aktuální tropy lákají k vodě!
Datum: 8. 7. 2023
Autor: Martina Bartl

Nedělní předpověď počasí slibuje až 33 stupňů. Ideální čas ho strávit u  vody! A kam za koupáním v Praze? Máme pro vás několik tipů, kde je voda ke koupání stále ještě vhodná a to v Praze a okolí.

Oblíbeným místem ke koupání je jezero v Poděbradech s písečnou pláží, skluzavkou a novým zázemím, které tady nechalo město vybudovat. I kvůli těmto investicím se mírně zvedlo vstupné a lidé bez rozdílu věku platí 70 Kč za osobu při vstupu mezi 6. a 19. hodinou. Pozdější vstup vyjde na 10 Kč, od půlnoci do rána je pak areál uzamčený.

Vodní vyžití najdete také na koupališti na Hostivařské přehradě. Cesta po hrázi, která byla ještě donedávna zavřená kvůli stavbě bezpečnostního přelivu, už je otevřená, lidé se k vodě pohodlně dostanou i od tramvajové zastávky Hostivařská. Základní vstupné je 150 Kč.

Nejlepší kvalita vody je podle posledních měření v rybníku Motol, v nádrži Šárka a v přírodním koupališti v Radotíně.

Pro všechny, kdo rádi chodíváte na koupaliště do Lhotky na Praze 4, máme trošku horší zprávu. Aktuálně hygiena tento biotop uzavřela kvůli parazitovi, který způsobuje svědivou vyrážku zvanou cerkáriová dermatitida. Hygienici zakázali vstup od 20. června.

Zdroj: novinky.cz